Honda CBF 600SA

Moje první Honda a po těch několika letech vím, že to byla velmi dobrá volba!
technické PARAMETRY

Medailon

V roce 2016 mě můj nejlepší kamarád Michal Vrba zlomil. Dal mi k narozeninám olej na řetěz a povídá: „Teď už musíš!“. Věděl jsem to dlouho, že bych rád, ale tak nějak pořád bylo na pořadu dne něco jiného. Po tomhle ale už nebyla jiná cesta. Celý podzim a zimu jsem přemýšlel jakou. Googlil jsem, sledoval testy na youtube, četl recenze a procházel všelijaká fóra. Jednu chvíli jsem uvažoval o Aprilii, nakonec ale zvítězila Honda. Ještě zbývalo vybrat model. Nejprve jsem vybral NT 650V Deauville. Hodně univarzální stroj a kardan byl silný argument. Ale nakonec se mi přece jen nejvíc líbilo CéBéefko. Cenové důvody a taky fakt, že po těch letech v zásadě začínám, padla volba na CBF 600. Protože jsem si chtěl být opravdu jistý, musel jsem si ji půjčit a vyzkoušet.
Motopůjčovna v Suchdole jí měla. Mimochodem jejich služby a výběr motorek jsou úplně nejvíc, k tomu super přístup a pohoda. Takže poslední víkend v dubnu 2017 proběhl test a dlužno říci, že na jedničku. Láska na první pojezd tak říkajíc. Ještě před létem jsem našel inzerát a hned si pro ní jel. Je to ročník 2004, má ještě karburátory, ale taky funkční ABS. Od začátku přinášela jen radost. Což bylo, mě i jí na jaře 2018 málem osudné. Bylo ještě trošku chladno, ale krásně svítilo sluníčko a já se kochal… No a pak jsem to poslal do pole. Při vší té smůle a zejména mojí bezbřehé hlouposti, jsem měl obrovský kopec štěstí. Po přistání v poli, po asi 50-ti metrech jízdy v měkké hlíně, jsem si tak nějak šikovně lehnul. Odskákala to celá přední kapotáž a výfuk byl plný hlíny, ale přežili jsme, byť jsme byli oba pěkně potlučení. Díky kamarádům, kteří to pole prošli a všechny ty kousky plastů posbírali, jsem to mohl z větší části slepit. Musel jsem něco málo dokoupit ale voalá, v září jsme vyjeli na naši velkou cestu motovlakem. Mám jí moc rád. V.R.

Takhle jsme se poznali
Byla to láska na první pohled, v zásadě jsem neměl jinou možnost udělat cokoliv jiného, než si jí vzít. A byla to dobrá volba!

Nehoda!
Ty plasty na předku nevydrží vůbec nic 🙂 Blatníky jsem opravil lepením, světlo a plexy vydrželo, lešení, zrcátka, přední plast, plast okolo budíků a budíky jsem musel pořídit. Nakonec jsem vyměnil i řídítka, byly tam neorigo a nelíbily se mi, tak jsem toho využil a koupil ty co tam patří. UF. Přežili jsme to oba.

Po nehodě

Po resuscitaci

Takhle spolu teď cestujeme

Když jsme sami dva

Když se přidá žena moje milá