Dva kamarádi, dvě mašiny, jeden svět...

Czech G-Translator: English

Cesta pro Rakiji

Před nějakou dobou jsem byl prostřednictvím CK Povoda v Chorvatsku na vodě. Na jedné zastávce nás provozovatel hodně "spartánského" kempu přivítal welcome drinkem. Vlastnoručně vyrobenou rakijí, z více druhů peckovin pocházejících výhradně z jeho sadů. Lahoda. Něco málo jsem si odvezl, ale už došla a tak mě napadlo, že se tam na otočku stavím.

Plán je jasný

Michala jsem přemlouvat nemusel. Plán je jasný - vzít si na pátek volno, naložit mašiny a vyrazit už ve čtvrtek odpoledne po práci. Cíl výpravy je malý zapadlý kemp v Chorvatsku, v malebném údolí řeky Mřežnice, poblíž městečka Slunj. Snad tam ještě je a snad to najdu.

Čtvrtek

První noc je ještě na českém území v Mikulově. Cestu jsme volili tradičně přes Dačice. Vřele doporučuju. Úsek mezi Jindřichovým Hradcem a Dačicemi je super, tedy až na ten provoz ve čtvrtek odpoledne.
Rychle ubytovat, honem do městečka na vínko a něco k jídlu. Několik sklenic vína na lačno, kebab z okénka a další sklenice vína. Ráno jsme oba celkem překvapený, že jsme OK.

Jedeme malebným údolím nějakého potoka, nebo spíš říčky, sem tam míjíme nafintěnou rakouskou farmu a kroutí se to a kroutí a najednou, za jednou zatáčkou, budka a tam velmi překvapený rakouský celník.  

Robinzonský 
kemp

Úžasné místo, úplně jak kemp z mého mládí, místo sociálky čtyři latrýny, jeden kohoutek v přístřešku bez pitné vody.
Ovšem to prostředí...
Správce má vychlazený pivko a dokonce český a ta rakije. 
Ta nejlepší Rakije