MWR
Michal Vrba | Vráťa Rozum

Jsme dva kamarádi, kteří mají rádi vůni dálek, benzínu a rádi poznávají svět ze sedla mašiny (tedy v našem případě jedině Honda! :-)). Neděláme si ambice být nejsledovanější moto či cestovatelský vlog ve střední Evropě, ale tak nějak pociťujeme potřebu si naše cesty zrekapitulovat, mít později možnost si je připomenout a nechat se inspirovat k dalšímu poznávání dálek. A když se s tím „svezou“ i někteří z vás, budeme jen rádi.

Michal Vrba
milovník dálek a volnosti, spojené s cestováním na motorce

O trávení volného času na motorce jsem snil dlouhá léta, ale k uskutečnění tohoto snu jsem se dostal až cca před deseti lety. Od té doby nevynechám možnost vyrazit vstříc dálkám…Z počátku jsem sedlal cca čtyři roky Hondu XL 650 V Transalp, poté až dosud Honda CBF 1000.

Vratislav Rozum
hledač cesty a dobré nálady

Cesta k tomu začít jezdit na motorce byla trnitá a trvala léta, ale jak jsem na ni usedl bylo mi jasný, že je to vášeň na zbytek života. Moje první byla Honda CBF 600 SA no a teď sedlám BMW F850 GSA

Inspirace

EWAN McGRAGOR a CHARLEY BOORMAN

Velkou inspirací pro naše cestování a touhu po něm jsou jejich díla Long way round, Long way down a Long way up. Zejména první cestu považujeme oba za naprostý převrat v chápání cestování na motorce.  Všechny tři tyhle seriály, včetně bonusů jsou na apple tv, tak si to také užijte.

SJAK LUCASSEN
Tenhle Holanďan v letech 2001 až 2006 objel svět na Yamaze R1.  Počin, který se úplně vymyká veškerým představám o tom, na čem lze takovou cestu vykonat. Když se ho ptali, proč R1, řekl, že tu motorku zná do posledního šroubku a dokáže si na ní udělat úplně cokoliv, že ho jízda na ní nesmírně baví a navíc, když to podmínky dovolí, může dát koleno na zem. To říká úplně všechno. I když se to zdá nemožné, projel úplně všechno a všude, od africké pouště po jihoamerckou džungli. 

IGOR BREZOVAR
Určitě ho znáte. Kromě toho, že má rozjetou cestou po Africe, znovu, objel už celý svět na svém BMW GS. Trvalo mu to tři roky, projel 130 států na 6 kontinentů. Všechny svoje cesty popisuje na svých stránkách, odkaz zde.  Neskutečný frajer, díky kterému se do Afriky chystáme taky.

VANDRÁCI / VAGAMUNDOS

Pavel Liška, Honza Révai a Hynek Bernard a jejich cesta do Jižní Ameriky nesmí ve výčtu inspirací chybět. Určitě stojí za to navštívit jejich přednášku, nebo si přečíst knihu Sí vole.

PAVEL PONDĚLÍK
Tenhle kluk z jižního plzeňska je úplně z jiné planety. Cesta na Magadan  je naprostá fantazie. Jeho schopnost vyřešit každý problém, nejen technického rázu nám vyráží dech. V nedávné době se vrátil z cesty po Americe a i tam zažil neuvěřitelná dobrodružství. Moc díky za jeho ochotu tyto zážitky sdílet. Videa jsou dostupná na serveru VIMEO užijte si je také.